Varje födelsedag är värd att firas så att Sveriges äldsta rockklubbs 52 års dag krävde ett party, eller en hel jubileumsvecka men lördagen är själva födelsedags partyt med 5 band på scen.
Först ut i kvällens line up av band var Petter Källström som leverade punk med texter om psykisk ohälsa.











Andra bandet för kvällen var gruppen Soy & the Boys som också dom levereade punk med texter om trasslig barndom och även att vara fast i destruktiva relationer.










Kvällens tredje band var gruppen Sågverksdöden som levererade klassisk progg.









Kvällens fjärde och näst sista band ut var gruppen Oracle från Ånge som med fart och skicklighet levererade heavy/power metal.















Sista bandet under Pipelines 52 års jubileum var gruppen Jordskred. Med massor av energi och inlevelse avslutade de kvällen på ett fantastiskt sätt.








